Itt lehet jelenteni, ha egy USER átvágott vagy megpróbált becsapni (Pl nem tartotta be az ígéretét)

* Hamisan megvádolt userek
Olyan témák kerülnek ide, amik be lettek küldve a Csalók és svindlerek témába, de a beküldőnek nem sikerült igazolni állítását, vagy a megvádoltnak sikerült a vádak alól tisztáznia magát!
Fórum szabályok
Figyelem! Az oldalon tilos bármilyen nemű kereskedelmi üzletelés! Az ebből adódó kellemetlenségekért, és a szabályzat be nem tartásából eredő károkért az oldal üzemeltetői semmilyen felelősséggel, kártérítéssel nem tartoznak!

A fórum szabályainak betartásával rengeteg kellemetlenségtől megóvhatod magad. Az oldal szabályait a ti védelmetek érdekében találtuk ki!

Soha ne add ki az oldalon személyes adataidat, ne adj ki pénzt (Oldalunk szabályzata tiltja a meghívó pénzügyi kereskedelmét) olyanra, amit ingyen is megkaphatsz!

Te beteg vagy!!! :D

HozzászólásSzerző: Laci86 » 2013.10.26. 02:39

okka írta:kapjatotok be ez egy állati vagy emberi eredetű végtermék oldal aki csalo nemcsalo aki nem csalo csalo ide tobbet beselepek

Mivan Veled? Elgurult a pirula? Nem is emlékszem arra, hogy mikor volt ilyen vicces szituáció legutoljára, amikor a bejelentő is megfekszik! Látod-látod? Ha Én a helyedben sáros lennék, Én nem pattogtam volna ennyire! De ha nem tetszik, kívül tágasabb! :lol: :mrgreen:
------------------------
POÉNSZIGET :)
------------------------

Üdv.: Laci86
Laci86

Rendfenntartó
Ajánlod Laci86 -t?

Te beteg vagy!!! :D

Hirdetés

KÉRJÜK TÁMOGASD OLDALUNKAT A MŰKÖDÉSBEN !!!

Sponsor

Re: Csaló Tfan

HozzászólásSzerző: FeelGoodInc » 2013.10.26. 17:49

Aki csaló az csaló, aki nem az nem.
------------------------
------------------------

FeelGoodInc

Adminisztrátor
Ajánlod FeelGoodInc -t?

HozzászólásSzerző: okka » 2013.10.26. 19:15

nem lehet megerteni en nem csaltam elkuldtem a bonuszt enny
,
------------------------
------------------------

okka

Nem megbízható személyként van megjelölve
Ajánlod okka -t?

HozzászólásSzerző: steelhammer69 » 2013.10.26. 19:36

okka írta:nem lehet megerteni en nem csaltam elkuldtem a bonuszt enny
,

de van itt valami más is,ami mellett elsiklottunk,mégpedig amit FeelGoodInc írt.idézem::

HozzászólásSzerző: FeelGoodInc » 2013.10.24. 23:16
Akkor bocs, én úgy emlékeztem hogy régebben lebukott ez a tfan, egy biztos hogy már gyanús volt régebben is.
Okka pedig azért lett csaló, mert korábban csalónak jelöltel azonos ip címekkel szólt hozzá illetve lépett be.
ezzel akkor mi az ábra :?: :?:
------------------------
------------------------

üdv::steelhammer69
steelhammer69

Ajánlod steelhammer69 -t?

HozzászólásSzerző: Chamea » 2013.10.27. 02:06

steelhammer69 írta:...

A te idézéseddel az IP címről is csak annyi a probléma, hogy nem egy olyan helyet ismerek, ahol az egész háznak 1 külső IP címe van és több LAN végpontja, továbbá vannak egyetemek, iskolák, ahol 1 külső IP van több gépre, egy IP-n futnak a multi cégek is, arra nem is tértem ki, hogy wifin keresztül bemehet valaki a másiknak a az internetébe => hallottam olyanról, hogy valakinek egyáltalán nincs internet előfizetése, mivel a rengeteg körülötte lévő digis wifi internet biztosítja számára az internet elérést, ezzel megspórolja az előfizetést. Szóval érted, hogy mi a gond: te éppen belépsz egy könyvtárból, mivel bármikor adódhat probléma az internet fizetésével(mai világban egyre gyakrabban előfordul) és egyszerűen kapsz egy kitiltást. Dinamikus(DHCP, ami az ADSL-eknél maximum 24 óránként változik, pl. mint nálunk) nem is beszélve. Szóval érted, hogy mi a gond ezzel az IP dologgal.

Más: Kaptam képet a MűszakiTorrentTanya oldal letöltő oldaláról(érdekes, egy másik tag rendesen meg tudta oldani: egyszerűen lejjebb gördített). Szóval Tfan képfelhasználásra való hivatkozással elküldött privát üzenete összeomlott, mint egy rosszul kormányzott tagállam költségvetési rendszere.
------------------------
------------------------

Chamea

Felhasználó
Ajánlod Chamea -t?

HozzászólásSzerző: FeelGoodInc » 2013.10.27. 08:51

De ilyen esetben az látszik, hogy több nem kitiltott felhasználó van egy azon IP-n. Okka esetében egyik IP címénél csak csaló személy látható.
Nem egy nagy szolgáltatóról beszélünk akinek több 100ezres felhasználótábora van és egy DHCP-s IP-n 50 nem csalónak jelölt user van és mondjuk 1 csaló. Nem. Itt tisztán látszik, hogy a szolgáltató 1-2 esetleg 3 kisebb falut szolgál ki IP-vel, tehát, ha nem is ugyan az a személy, akkor is 80-90% hogy ismerik egymást, és kicsit fura lenne, ha nem tudna az egyik a másik torrentfanos jelenlétéről, sőt az is megeshet, hogy ez az Okka átugrott ehhez az Antalhoz és onnan netezett. Bármi megeshet.
Azért nem lesz senki csalónak jelölve mert van 20 másik user ugyanazzal az IP vel, ez teljesen általános a DHCP-s IP-k miatt. Viszont, ha egy IP-n vagy tartományon egyre másra csak besárgultak kezdenek halmozódni, vagy esetleg 90-99% a csalók aránya, akkor már elgondolkodtató a dolog.
Ilyenkor is előfordulhat, hogy valaki ártatlanul kerül ezek közé, de ilyenkor ez a ritkább eset.
Tehát mégegyszer. Okka 1 IP címe 100%-ig megegyezik egy másik korábban jelölt csalóéval (valami antal3, ha jól emlékszem), ezen az IP-n nincs senki más csak ők ketten. Kis falu, kis netszolgáltatóval.
------------------------
------------------------

FeelGoodInc

Adminisztrátor
Ajánlod FeelGoodInc -t?

HozzászólásSzerző: Chamea » 2013.10.27. 15:13

FeelGoodInc írta:...

Jogos amit írsz, csakhogy pár ezer felhasználóból ezt eléggé nehéz megállapítani pl. legnagyobb aukciós portálokkal ellentétben, ahol több millió felhasználó van.

FeelGoodInc írta:sőt az is megeshet, hogy ez az Okka átugrott ehhez az Antalhoz és onnan netezett

...vagy illegálisan a wifijére csatizott és okka nem tudott róla, hogy ott is van egy csaló. Nehéz megmondani. Az általad felvázolt dolgok elvi(nem lépünk be más internetéről zárt fórum oldalra, főleg úgy, hogy a másik esetlegesen nem is tud róla) és erkölcsi oldalával(a büntetést is beleértve) teljes mértékben egyetértek, ezzel szemben a technikai részével nem annyira(tehát hogy egyértelműen csaló). Azt azért valamilyen formában jelölném, hogy feltételesen csaló egy adott megállapítás után vagy valamit garantáltan ő követett el, mert sosem szabad elfelejteni, hogy a publikus IP cím egy adott munkaállomást jelent, nem egy adott személyt. Még akkor sem teljesen megállapítható valakinek a tette, ha pontosan tudod, hogy 1 azon gépről van szó => megtalálod a kocsit, tudod, hogy ki a tulajdonosa, de nem tudod, hogy az esetleges szóban forgó halálos gázolást pontosan ki követte el. Abban egyetértek, hogyha valaki ugyanazon munkaállomást és gépet használja, ahol a cimborája korábban svindler volt, akkor kapjon büntetést érte, azzal viszont kevésbé sem, hogy az adott személyt nevezzük konkrétan csalónak. A jelzővel van a baj, nem azzal, hogy bünteted. Az odáig rendben van, azt megérdemli, mivel a másiknak nem kellett volna azt csinálnia, amit csinált(ha meg illetéktelenül használt valamit, akkor örüljön, hogy jelzéssel megúszta és nem lett börtönbüntetés a vége: attól, hogy valakinek nyitva a wifije, attól még tilos azt használni => attól, hogy te nyitva felejtetted a bejárati ajtót, még nem mehet be bárki és nem ülhet le a kapapédra TV-zni, rádiózni, stb.). Az, hogy egymással nem tudnak kommunikálni és hazudnak egymásnak a cimbijével, az nem ránk tartozik.
------------------------
------------------------

Chamea

Felhasználó
Ajánlod Chamea -t?

HozzászólásSzerző: FeelGoodInc » 2013.10.27. 17:55

Nem mondtam, hogy 100 %-os ez a rendszer. Okka lehet csaló és lehet olyan személy is, aki ártatlanul kapta pont azt az IP-t, amit előtte egy csaló is, ezt igen nehéz megálapítani, ezért Okka jelölése elővigyázatosságból történt. Ha így van, akkor az oldal nevében is elnést kérünk tőle, de sajnos az elővigyázatossági eljárás miatt nem használhatja oldalunkat.
------------------------
------------------------

FeelGoodInc

Adminisztrátor
Ajánlod FeelGoodInc -t?

HozzászólásSzerző: okka » 2013.10.27. 20:18

SZIA most akkor mi a helyzet en nem magyarazkodok en nem csaltam hali.
------------------------
------------------------

okka

Ajánlod okka -t?

HozzászólásSzerző: FeelGoodInc » 2013.10.27. 20:30

Ok. Mondjuk hogy eltérek a gyakorlattól. Kiveszlek a csalók közül. De a legkisebb gyanúba keveredés esetén vissza kell tegyelek.
------------------------
------------------------

FeelGoodInc

Adminisztrátor
Ajánlod FeelGoodInc -t?

ElőzőKövetkező
Fórum Statisztika